Martin Basila zo startupu Sensoneo: Rád búram bariéry a otváram deťom oči, že dokážu všetko, čo chcú

27. apr, 2023

V trnavskom centre Budúcnosti INAK sme mali vzácnu návštevu. Deťom sa venoval Martin Basila, CEO a zakladateľ startupu Sensoneo, ktorý vyvíja riešenia na inteligentnú správu odpadov. „Pre deti je to super príležitosť, keď človek z praxe príde priamo k nim,“ vraví koordinátorka trnavského centra Dominika Gerhátová.

 

Podnikateľ našim účastníkom a účastníčkam dodával motiváciu nevzdávať sa ani pri ťažkých projektoch.

„Martin napríklad vysvetlil, že nevadí, ak niekto dostal päťku z fyziky, pretože nám život prinesie niekedy práve také prekážky, vďaka ktorým sa nahneváme a dáme to. Deťom krásne sprostredkoval, že nech je človek z akéhokoľvek prostredia, vie urobiť veľké veci, ak má dostatok odvahy,“ opísala Dominika.

Martin Basila je zároveň hlavným konzultantom pre skupinu našich účastníkov, ktorá pracuje na projekte separomat. Poradil im, kde hľadať databázu rozdelenia smetí a kódov na potravinách. Je podľa neho dôležité, aby deti videli výsledky svojej snahy, nech by boli hoci aj malé.

Zdravá drzosť je na mieste

A čo si odnáša podnikateľ z návštevy centra?  „Pri deťoch človek nevie, či ich dostatočne zaujme. Niekedy som nervóznejší, ako keby som predával svoj produkt,“ smeje sa a pokračuje, že návšteva mu dala veľa. „Cítim, že mne samému, keď som bol mladý, chýbala možnosť dostávať feedback a inšpiráciu. Rád búram bariéry, rád deťom otváram oči, že dokážu všetko, čo chcú. Naša generácia totiž nebola vedená k sebavedomiu, k tomu, že sa netreba báť, alebo zdravej drzosti, tak verím, že ich to inšpiruje k tomu, že všetko je možné.“

Podobné články