Po roku sme v našich centrách opäť privítali prvákov a prváčky

24. okt, 2023

Najnovší a zároveň najmladší členovia a členky nášho programu zvládli kvíz o programe, rôzne úlohy a dokonca našli aj poklad. Oficiálne sú tak už na palube, pripravení na nové zážitky a vedomosti.

 

Pre deti na druhom stupni základných škôl vytvárame bezpečné prostredie po skončení vyučovania. Ponúkame im priestor na rozvíjanie talentu, svojich schopností, podnikavosti či sebarealizácie. Aj v tomto školskom roku pokračujeme v tejto misii a centrá vo Zvolene a v Trnave sme otvorili pre ďalších mladých ľudí. Tento rok si privítanie prvákov a prváčok v klube v Trnave zobrali na starosti priamo naši tretiaci a tretiačky. Sme hrdí, ako to zvládli – na jednotku. Nadviazali na tradíciu z minulých rokov, a tak nové deti museli postupne zbierať kľúče od budúcnosti. Naši najmladší museli prejsť piatimi úlohami, a to spolu ako tím. Po každom úspešnom splnení získali kľúč.

V prvej úlohe tretiaci potrápili hlavy prvákov kahoot kvízom s otázkami o Budúcnosti INAK. V druhej museli byť neviditeľní pred profesorom Snapeom. Tu sa ukázalo, ako deti vedia spolupracovať, poradiť si navzájom a zároveň pomôcť slabším. Tretia výzva priniesla hru na Spidermana, ich úlohou bolo mať na koberci len vybraný počet končatín. V závere čakalo deti hľadanie pokladu po celej škole. Posledná – najťažšia úloha sa niesla v duchu pravidla „hovorí len jeden“. Každé dieťa malo možnosť za niečo oceniť svojich kamarátov alebo aj seba. Vítanie najmladších bolo skvelou príležitosťou aj pre tretiakov (13-14 roční) vyskúšať si po prvý raz v praxi plánovanie, rozdelenie úloh, a zároveň vymyslieť všetko tak, aby to prvákov a prváčky bavilo a nestratili ich pozornosť.

„Som rád, že sem môžem chodiť. Našiel som tu kamarátov,“ váži si fajn kolektív Lukáš. Deniska zas ocenila, že vďaka Budúcnosti INAK stretne aj tých spolužiakov, s ktorými nesedí v triede: „Teším sa, že som prišla. V tíme sme pracovali ako kamaráti spoločne áčkari aj béčkari.“ Seimon s úsmevom dodal: „Poďakoval som sa našej koordinátorke Dominike, že je v klube vždy pre nás, a že máme možnosť tráviť tu čas.“ 

Už teraz sa tešíme na všetky dobrodružstvá, ktoré nás tento školský rok čakajú. Bude to aj o prekonávaní výziev a prekážok, ale tie nás posúvajú ďalej. Chceme, aby prostredníctvom programu Budúcnosť INAK malo každé dieťa, ktoré sa do neho zapojí, priestor zažiariť a rozvíjať svoj talent.

 

 

Podobné články